Вторник, 11.12.2018, 13:17
Приветствую Вас Гость | RSS

Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №50 ім. Г.Л. Дівіної Миколаївської міської ради Миколаївської обласної ради 

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Методичний кейс для педагогів

 

Додаток № 1
до листа від15.08.18 №2532/13.01.01-09/14
Початок нового навчального року
 
Цього року 1 вересня припадає на суботу, актуальним стало питання, коли відбудеться свято Першого дзвоника: у суботу чи понеділок 3 вересня?
У Міністерстві освіти і науки повідомили, що кожен заклад освіти самостійно вирішуватиме, коли провести свято.
“Оскільки питання організації освітнього процесу у закладі загальної середньої освіти належить до виключної компетенції закладу освіти, рішення про проведення свята першого дзвоника приймає заклад освіти. Тому таке свято може бути проведене як 1 вересня, так і 3 вересня“, – зазначили у відомстві.
ТЕМА ПЕРШОГО УРОКУ В НОВОМУ 2018-2019 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
Перший урок в навчальному році — важлива подія як для усіх учнів, так і для їхніх батьків та вчителів. Саме тому підготовка до цієї дати повинна бути належною. Окрім урочистих заходів обов’язковим є і проведення першого уроку.
РЕКОМЕНДОВАНІ ТЕМИ
Управління освіти Миколаївської міської ради пропонує варіанти тем для першого шкільного заняття. Теми уроку можуть коригуватись вчителем. Важливо, щоб початок нового навчального 2018-2019 року налаштував дітей на навчання, дав їм достатню мотивацію та корисні роздуми.
Обираючи ту чи іншу тему, вчителі повинні:
• орієнтуватись на вік школяра;
• враховувати актуальність проблематики.
Так, для початкових — 1-4-х - класів, доречними стануть такі теми:
• “Діти об’єднують Україну”;
• “Я люблю свою країну”;
• “Добре тим, хто вміє дружити”;
• “Краса рідного краю”.
Учням 5-9-х класів можна запропонувати більш серйозні теми, що стосуються політики країни, важливих екологічних чи інтеграційних процесів, наприклад:
• “Збереження культурної спадщини України”;
• “Хочемо, щоб усі жили в мирі”;
• “Від культури особистості до культури нації”;
• “Українці серед інших європейських націй”;
• “Добрототворення — наша мета”;
• “Повага до європейських цінностей”;
• “Історія нескорених” тощо.
Для 10-11-х класів корисними будуть обговорення на теми:
• “Як я бачу партнерські відносини Україна-ЄС”;
• “Будуємо справжню демократичну країну”;
• “Прагнемо миру!”;
• “Наш край у творах мистецтва”.
ПРО ЩО РОЗПОВІСТИ?
Яка б тема першого уроку в новому 2018-2019 навчальному році не звучала, в будь-якому разі вона повинна посприяти вихованню та розвитку ціннісного ставлення особистості до держави, суспільства та окремої людини. Важливо пояснити школярам, що ціннісне ставлення до кожної окремої людини передбачає соціальну відповідальність, чесність, терпимість до іншого, хоробрість та здатність постояти за себе та інших, добросовісність, правдивість, вміння працювати в колективі та здійснювати колективну роботу, ефективно протистояти будь-яким проявам насильства та жорстокості, готовність допомагати та підтримувати.
Враховуючи рівень розвитку школярів, відповідні вікової категорії, важливо наводити різноманітні аргументи, приклади та факти.
ЯК ПРОВЕСТИ УРОК
Звичайно, більше запам’ятається урок, якщо він буде проведений в якийсь оригінальний спосіб. Як варіант, можна його провести у формі екскурсії (традиційної чи віртуальної), у формі дебатів, конкурсів, командних ігор, круглого столу.
Для підсилення емоційної складової першого уроку можна доповнювати розповідь переглядом якоїсь презентації, відеоролика, уривків із документальних фільмів, малюванням, квестами, записами музичних творів чи віршів.
На перший урок до учнів старших класів корисно б було запросити видатних осіб. Так, для розмови на тему державності, демократії та євроінтеграції варто запросити представників органів місцевого самоврядування, адміністрацій. Якщо ж мова йде про військові дії, тоді бажаними гостями стануть військові, які захищають Україну зараз, чи відповідально робили це в якийсь інший період нашої державності.
Представники освітніх, наукових, культурних, благодійних, спортивних організацій також можуть приймати участь в обговореннях, висловлювати свою думку та заохочувати учнів до навчання та майбутній участі в державних, суспільних процесах.
Поєднання практичної та теоретичної складових допоможе зробити урок максимально цікавим та корисним для усіх учнів.
Методичні матеріали до Першого уроку розміщені за посиланням:
https://uk.padlet.com/tatianasileska/in8ia0xjrwqa
Просимо заходи, що проводитимуться, активно висвітлювати на Wеб-сайтах закладів освіти, управління освіти.
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Декабрь 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018